Jak poradzić sobie z dawnym uczuciem?

Jak przestać wreszcie ,mając 40 lat, myśleć o dziewczynie ze szkolnych lat i odrzucać wszelkie inne znajomości z kobietami, tylko dlatego,że te inne kobiety nie przypominają tej Miłości ze szkolnych lat?

Dzień dobry.

Warto z pewnością skorzystać z konsultacji psychologicznej i prawdopodobnie poddać się terapii, podczas której mógłby Pan m.in. odnaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego przeszłość jest dla Pana bardziej atrakcyjna niż teraźniejszość i przyszłość.

Pozdrawiam.

Witam,
rozumiem, że emocjonalnie nie pożegnał się Pan z dawną miłością. Żal po stracie i pustka są naturalnymi emocjami przy rozstaniach natomiast jeśli wciąż przeszkadzają Panu nawiązać inną relację to jedyną drogą jest praca z psychoterapeutą. To ważne, żeby razem ze specjalistą spróbował Pan zrozumieć, co się właściwie dzieje, że trwa to tyle czasu.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

W związku z tym, że sytuacja trwa wiele lat i głęboko się utrwaliła, warto rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam. Warto skonsultować się z psychoterapeutą, aby np. znaleźć odpowiedź na pytanie: jakie potrzeby zaspokaja pan poprzez myślenie o byłej miłości? Co panu to daje? Może też warto spotkać się z nią teraz, aby doznać pozytywnego rozczarowania lub może coś w was zaiskrzy?