Jak poradzić sobie z hemoroidami?

Mam 18 lat i hemoroida jak sprawić aby sie zmniejszył? Nie mam pewności czy to jest na pewno hemoroid ale wszystko na to wskazuje.Jest to poduszeczka właśnie wychodząca z odbytu.Co moglabym na to ewentualnie zastosować aby się zmniejszyło? Od pol roku mam z tym problem i cały czas lekko wystawało aczkolwiek teraz po niezbyt miłym wyproznianiu od kilku dni jest powiększony i lekko swędzi, Proszę o pomoc. Bardzo się boje iść do proktologa i prosiłabym o poradę,maść:( i czy zniknąłby po tym?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu bedzie mozna cis więcej powiedzieć