Jak poradzić sobie z problemem suchej skóry na ciele?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z sucha skóra na ciele. Najgorsze miejsca to nogi - skóra wygląda jak pergamin ( jest pomarszczona jak u starszych osób). Pije dużo płynów, stosuje balsamy i masła ale nie widzę żadnej poprawy. Jaka może być tego przyczyna? Czy powinnam wykonać jakieś badania?

Szanowna Pani, proszę udać się do dermatologa, być może Pani dolegliwości wynikają z zaburzeń hormonalnych

Dzień dobry, jedną z ważniejszych rzeczy to picie dużej ilości wody ( kawa, herbata,soki tutaj się nie liczą). Proszę używać delikatnych płynów do kąpieli, a najlepiej olejków. Zaraz po kąpieli i osuszeniu skóry wcieramy balsam/emolient. Dwa razy w tygodniu peeling ( aa sensitive nature spa) peeling jest na bazie kremu dzięki czemu dodatkowo nawilża i zmiękcza skórę.

Pozdrawiam serdecznie