Jak poradzić sobie z tą zazdrością o chłopaka?

Mój chłopak zdradził mnie 2 miesiące temu. Powiedział mi tydzień później, wróciłam do niego bo bardzo się starał i nadal to robi, jednak ja jestem o niego chorobliwie zazdrosna, jestem zazdrosna o każdą i to tak dosłownie, a w sumie to nawet nie mam o co. Denerwuje mnie to jak powie do jakiejś dziewczyny zwykle „cześć”, ciagle mysle co robi, z kim jest i gdzie. Popadam już w jakaś paranoje jak nie mam z nim kontaktu np przez godzinę. Wiem ze ta zazdrosc wszystko niszczy, a on w końcu nie wytrzyma, ale ja nie potrafię inaczej, to wszystko jest silniejsze ode mnie. Już nie wiem co mogę zrobić

Dzień dobry,
Doradzałabym wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty, gdyż nie ma prostego przepisu który mogłabym podać na rozwiązanie opisanej trudności. Sądzę, że u podłoża tej zazdrości leży lęk o stratę ukochanego. Pani reakcja na zdradę nie odbiega bardzo od normy, gdyż to naturalne że nie ufa Pani całkowicie komuś kto niedawno stracił to zaufanie. Podejrzewam, że z czasem to minie i tu być może pomogłyby rozmowy ze specjalistą by przepracować ten problem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/