Jak poradzić sobie z wybuchowym partnerem?

Jak poradzić sobie z wybuchowym partnerem który dość łatwo wpada w złość? Trochę pokrzyczy, a niedługo mu przechodzi i potrafi zachowywać się jak gdyby nigdy nic. Szczerze przeprasza i mówi, że mu przykro, co naprawdę widać. Ja jestem spokojniejsza i rażą mnie jego wybuchy, ale jest to jedyna rzecz jaka mi przeszkadza, poza tym jest super. Namawiam go do pracy nad większym panowaniem nad emocjami, pójściem do psychologa, podsuwam książki i wydaje się być zainteresowany,ale mimo to nadal wybucha

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień Dobry,

Zastanawia mnie pytanie Pani... jak sobie radzić z wybuchowym partnerem ? To znaczy, że jedno w związku daje sobie prawo do nieradzenia z emocjami tak aby drugie szukało pomocy ? Tak rozumiem wasz nieświadomy kontrakt. A co do urealnienia Państwa sytuacji to zrobiła Pani bardzo wiele przede wszystkim nie akceptuje Pani takiego zachowania...BRAWO, książki uwidaczniają problem jednak nie rozwiązują. Proponuję kilka opcji :) wspólne pójście na terapię - Pani pełni rolę przewodnika emocjonalnego to jako przewodnik może Pani pójść razem i opowiedzieć o swoich odczuciach w tym obszarze, czekać dalej aż coś się wydarzy, pójść w pojedynkę na psychoterapię - np. w celu twardego stawiania granic .... Serdecznie Pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Proponuję namówić partnera na terapię u specjalisty szkolonego w treningu zastępowania agresji. Są to bardzo przyjemne, nieinwazyjne techniki które świetnie sprawdzają się w kontrolowaniu swojej złości. Pozdrawiam, Monika