Jak poradzić sobie z wyjazdem partnera?

Moj Mezczyzna za 2 tyg wyjezdza na 5 tyg. Jestesmy ze soba od 4,5 roku. Denerwuje sie tym Jego wyjazdem, gdyz obawiam sie, ze cos moze sie miedzy Nami zepsuc podczas tak dlugiej rozlaki. Troszke chyba nie umiem sobie z tym poradzic. Nie wiem co robic i jal sie zachowywac. Czy mozna zapobiec jakims problemom miedzy Nami?

Wiele par doświadcza na jakimś etapie życia rozłąki i nie stanowi to zagrożenia dla relacji, zakładając, że jest ona zdrowa, pełna zaangażowania, szczerości i bliskości. I- o ile rozłąka jest trudnym i nieprzyjemnym czasem- warto przemyśleć, czemu tak bardzo się jej Pani obawia? Czy ma Pani realne podstawy sądzić, że stanowi zagrożenia dla związku? Być może trudność leży w Pani wewnętrznych sprzecznościach (zaniżona samoocena, poczucie wartości, nieadekwatna zazdrość itp).
Zachęcam do rozmowy z kimś bliskim o Pani uczuciach, poszukania wsparcia u znajomych, którzy poradzili sobie z rozłąką, rozmowy z partnerem, a w razie potrzeby także kontaktu z psychologiem.

Dzień dobry,

najlepiej jeśli spokojnie i szczerze państwo ze sobą porozmawiają, podzielą się swoimi obawami i wątpliwościami. W każdym związki zdarzają się rozłąki lub inne trudne sytuacje, które są szansą na rozwój dla relacji. Jeśli pomimo rozmów z partnerem czy przyjaciółmi czuje pani, że pani reakcje są nieadekwatne czy zbyt silne to może warto udać się na rozmowę do kogoś niezależnego np. psychologa czy terapeuty?

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl