Jak poradzić sobie ze zrogowaciałą skórą pięt?

Witam Mam 23 lata i nie mogę sobie poradzić ze zrogowaciałą skórą pięt. Stosuję pumeks i potem smaruję kremem ale skóra rogowacieje bardzo szybko. Jak temu skutecznie zaradzić?

Dzień dobry

Jeżeli domowe sposoby nie działają radzę udać się do specjalistycznego gabinetu podologicznego- powodem Pani problemu jest zaburzenie fizjologii poszczególnych warstw skóry, które to nie otrzymują odpowiedniej ilości płynów i lipidów. Wiele czynników może przyczyniać się do nadmiernego rogowacenia pięt np. zbyt twarda podeszwa butów, ułożenie szkieletu kostnego, nadwaga czy też skłonności osobnicze.
Należy tutaj zlikwidować przyczynę a tym zajmie się już tylko specjalista.

Pozdrawiam