Jak porozumieć się z mężem w trudnych sprawach?

Witam.Jestem mężatką od 5lat .Nie potrafię dogadać się z mężem w żadnej kwesti.Bardzo się zmienił po ślubie.Oboje pracujemy nie mam z jego strony zadnej pomocy.Wiecznie śpi bo twierdzi że jest zmęczony.Też bywam zmęczona a muszę zająć się córka domem i działka.Kwestia pieniędzy twierdzi że wszystko w domu jest jego mimo że mieszkamy w mieszkaniu po moich rodzicach.Wypłatę potrafi trzymać tygodniami zanim odda.wszystkie rachunki place z mojej wypłaty.o pomoc w domowych obowiązkach nie mam co prosić.zawsze wyzucal śmieci teraz nawet tego nie robi.dziecka do przedszkola nie zawiezie bo twierdzi że może chodzić pieszo.odejść nie chce a ja jak mam odejść skoro mieszkam i siebie.już od dawna nie sypiamy że sobą.częściej śpi na kanapie w salonie niż w sypialni.czuje ze to nie kocham,że mam dość jego pretescji.Mam dość jego i naszego małżeństwa.czy to koniec?

Witam,
zalecana jest psychoterapia małżeńska jako form pomocy dla Państwa, ze specjalistą może będzie łatwiej dojść do konsensusu lub podjąć właściwe działania dotyczące Państwa relacji.
Pozdrawiam serdecznie