Jak postąpić po zapomnieniu o tabletce antykoncepcyjnej?

Witam, właśnie zaczełam przyjmowanie 3 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Novynette. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania powinnam wziąć w niedzielę ok godz. 21-22. Jednak o tym zapomniałam i wzięłam ją w poniedziałek rano ok godz. 6. Wiem, że nie mineło 12 godzin, martwię się jednak czy będę zabezpiecznona przez te 3 tygodnie kolejnego opakowania, ponieważ to pierwsza tabletka. Resztę przyjmuję o normalnej porze, czyli wieczorem. Co teraz?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tabletkę należy potraktować jako prawidłowo przyjętą, nie ma konkretnych wskazań i kolejne tabletki może Pani przyjmować o ustalonej porze - 21 - 22.