Jak postąpić po zranieniu pieprzyka?

Lekko zaciąłem pieprzyk przy goleniu i leciutko zaschła krew na nim. Po dotyku czuje że jest na miejscu. Mogę przemyć go? Czy mam udać się do lekarza skoro on jest w swoim miejscu? Mam się bać?

Przede wszystkim zalecam powstrzymanie się od nadmiernego dotykania zranionego miejsca, aby nie spowodować nadkażenia bakteryjnego.

Najlepszą drogą jest wizyta u lekarza dermatologa, który dokładnie obejrzy zmianę. Jeżeli taka wizyta jest niemożliwa, należy uważnie obserwować pieprzyk, czy nie zmienia on koloru lub czy się nie powiększa - wtedy wizyta jest konieczna.

Na razie uszkodzone miejsce należy przemywać Octaniseptem, chronić przed drażnieniem i zaczekać do wygojenia, jednocześnie obserwując czy nie pojawiają się żadne niepokojące objawy.