Jak powinno nosić się ortezę stopowo-goleniową?

Dzień dobry, wczoraj na zlecenie chirurga kupiłam ortezę stopowo-goleniową (orliman op1191)dla córki z powodu złamania IV kości śródstopia. Córka skarzy się, że orteza uciska ją właśnie w śródstopiu. Poluzowałyśmy paski, jednak problem nie znika. Pani ze sklepu, w którym zakupiłyśmy ortezę poradziła, abyśmy zdjęły część plastikową, która znajduje się z przodu buta pod paskami. Zastanawiam się tylko czy orteza ta będzie nadal pełniła swą funkcję.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta najlepiej u ortopedy aby ocenił czy takie zdjęcie części sprzętu będzie. mieć sens