Jak powinno wyglądać leczenie zapalenia oskrzeli?
Dzień dobry.Zdiagnozowano u mnie zapalenie oskrzeli.bardzo mnie męczy kaszel.Podczas pierwszej wizyty pani doktor przepisała mi antybiotyk augumentin ,accoptima i probiotyk.Prawie nic nie pomogło.W poniedziałek poszedłem znowu do lekarza przepisano mi antybiotyk azitorlek na trzy dni i syrop.Na dzień dzisiejszy nic nie pomogło.Mam pytanie jak będzie wyglądać dalsze leczenie i czy nie było by konieczne wykonanie RTG klatki piersiowej.Dziękuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Nie widze potrzeby wykonywania RTG. Sądzę że to zapalenie wywołane jest przez wirusy a nie bakterię dlatego nie ustępuje po antybiotykach. Być może wystarczy leczenie objawowe, ale bez badania pacjenta trudno udzielić porady.