Jak powinny być usunięte zęby?

Dzień dobry.Mam zatrzymaną 8 u góry i zepsutą do usunięcia 7 obok.Czy mogę wyrwać najpierw 7 u stomatologa?Boli mnie i kłuje w zatokę.Na ósemce zatrzymanej pojawiła się kieszonka.
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Jak dwa zęby są do usunięcia obok siebie to najlepiej usunąć je jednorazowo. 7 jest ważnym zębem, trzeba dokładnie ocenić na TK czy nie ma szansy na ratowanie zęba i leczenie endodontyczne aby go zachować.