Jak pozbyć się lenistwa?

Witam chciałam się zapytać jak pozbyć się lenistwa co zrobić żeby poszło w silną dal nie chce go kiedyś byłam pełna życia z domu sprzątniete jak się nalezu ale gdzieś mi się to wymkneło stałam się zamknięta w sobie prawie wszystko odkładam MB a potem głównie chodzi mi o sprzątanie np. wstaje rano myślę będę dziś sprzątać w pokoju mija jakiś czas i koniec jak się nie wzięłam tak zostało i nastepny dzień to samo co robić.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
stan, który Pani opisuje może mieć różne podłoże. Gwałtowna zmiana stylu funkcjonowania z aktywnego w pasywny i bierny może wiązać się z jakąś sytuację, która to wywołała. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie wydarzyło się coś dla Pani ważnego, trudnego, co mogło na to wpłynąć? Być może wiąże się to z jakimiś wydarzeniami z przeszłości, których skutki teraz się ujawniły właśnie w tej postaci. Może zaobserwowała Pani inne charakterystyczne objawy. Zachęcam do udania się na wizytę do psychologa, który pomoże Pani zidentyfikować źródło tego stanu. Warto również wybrać się do lekarza internisty, żeby wykonać podstawowe badania. Niedobór składników mineralnych, witamin może również wpływać na nasze samopoczucie.
Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Zapytała Pani, "jak pozbyć się lenistwa co zrobić żeby poszło w silną dal ".
Najlepszym i skutecznym poradzeniem sobie z lenistwem, byłoby działanie...
Jednak z jakiegoś powodu to działanie zaczęło być dla Pani wyzwaniem..., co nie mówi o lenistwie...

Na skutek (domniemam) mocno obniżonej utraty energii życiowej nawykowo odkłada Pani działania na później (tzw. prokrastynacja z tego powodu ma Pani dyskomfort) co wymagałoby podjęcia przez Panią pracy rozwojowej, pod okiem psychologa, celem dotarcia do przyczyny przewlekającej się prokrastynacji.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com