Jak pozbyć się problemu wypadających włosów?

Od lutego 2020 roku mam problem z wypadającymi włosami. W ostatnich 2 miesiącach wypadanie włosów się zwiększyło. W dodatku skóra na głowie mi się łuszczy oraz jest przesuszona . Pojawiły mi się na skórze głowy całkiem duże płatki łupieżu. Najpierw były one na tyle głowy i w tym miejscu gdzie się pojawiały to swędziała mnie skóra. Zacząłem stosować szampony naturalne bez silikonów (m.in szampon z drzewa herbacianego) a nawet zacząłem robić szampon naturalny w domu z orzechów piorących ( z orzechów indyjskich ) Niestety , jedynie złagodziło to trochę swędzenie , ale płatki łupieżu pojawiły mi się już na przodzie i środku głowy. Włosów wypada coraz więcej. Skóra głowy jest przesuszona. Najbardziej przesuszony jest tyłu głowy i tam tego łupieżu jest najwięcej. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele, oprócz przesuszenia skóry głowy dodatkowym czynnikiem może stres i przemęczenie. Często za nieprawidłowy stan rzeczy winę ponoszą niedobory odżywcze, w tym w szczególności niedobór witaminy D3, kwasów omega-3, żelaza czy witamin z grupy B. W pierwszej kolejności warto zadbać o prawidłową dietę oraz nawilżenie skóry głowy; szczególnie zalecamy regularne używanie aloesu i octu jabłkowego. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, mamy nadzieję, że będzie dla Pana pomocny w skutecznym nawilżeniu skóry głowy: https://uroda.abczdrowie.pl/5-domowych-sposobow-na-sucha-skore-glowy

Po dokładną diagnozę należy udać się do lekarza trychologa lub też lekarza dermatologa, który w swojej praktyce szczególnie zajmuje się schorzeniami skóry głowy. Warto rozpocząć diagnostykę od oznaczenia poziomu stężenia hormonów, a także poziomu żelaza, wapnia i witaminy D3. W dalszej kolejności proszę sprawdzić poziom cholesterolu i glukozy. Następne kroki w leczeniu będą zależne od wykonanej diagnostyki, jednak lekarze często zalecają używanie specjalnych dermokosmetyków bądź też czasowe przyjmowanie leków.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami, które zostały zadane w naszym serwisie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-szampon-ktory-ograniczy-wypadanie-wlosow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-ograniczyc-wypadanie-wlosow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypadajace-wlosy-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.