Jak pozbyć się takich ataków?

Witam mam 27 lat od 10 lat zmagam się z dziwnym uczuciem a mianowicie przechodzacy silny prąd przez prawą część ciała , zanim przejdzie uczucie przechodzacego pradu mam taki silny wstrząs że aż podskoczę w czasie tego ataku ,robiłam badanie glowy (rezonans magnetyczny) zeby wykluczyć padaczkę, badanie wyszlo dobrzr padaaczka zostala odrzucona . Trafilam do psyhiatry i przepisał mi co róż inne leki psyhotropowe teraz jestem na leku doxepin i nic nie pomaga te ataki trwaja codzinnie przez 3 tygodnie. Sa coraz częściej, kiedys zlapal mnie atak raz w roku a teraz z biegiem lat lapie mnie kilka razy w roku i dodatkowo trwa długo nawet przez miesiąc codziennie

Witam! Wskazane badanie EEG, może być z prowokacją wymuszoną bezsennością. Potrzebny jest dokładny wywiad i szczegółowy opis pojawiających się problemów. Sam RM, pomimo,że jest w miarę nowoczesnym badaniem, nie ma większego znaczenia przy rozpoznawaniu padaczki. Identyczne objawy mogą pojawiać się przy różnego typu nerwicach i wówczas zalicza się je do "ataków czynnościowych". W leczeniu należy stosować odpowiednio dobraną psychoterapię, z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Uprzedzam, że leki te zaczynają działać po 2-4 tygodniach, czasem jeszcze później - zależy to od osobniczej wrażliwości. Zbyt częste zmiany leków mijają się z celem, wskazana jest cierpliwość. Późne początki działania są rekompensowane tym, że nie powodują one uzależnienia. Najistotniejszym jednak jest oddziaływanie psychoterapeutyczne. Opisywane przez Panią dolegliwości muszą mieć swoją przyczynę w dotychczasowym życiu, która została "zepchnięta" w podświadomość. Wyjaśnienie tego incydentu następuje przy działaniach psychoterapeutycznych (hipnoza, psychoanaliza itp.). Powodzenia W. Łuczkowski.