Jak przejść bezboleśnie na karmienie mlekiem modyfikowanym, gdy piersi są pełne mleka?

Jak przejść bezboleśnie na karmienie mlekiem modyfikowanym gdy piersią są pełne mleka? Dziecko ma 8tyg ale nie jesteśmy w stanie się dłużej karmić gdyż wykończy nas to psychicznie. Dziecko się bardzo złości przy piersi a ja jestem cała chora jak mam karmić bo ten krzyk i płacz wykańcza mnie i męczymy się strasznie. Co zrobić żeby nie dostać zapalenia piersi jak przestane karmić? Dodam, że odciągać mleka do karmienia w tej chwili już się nie da. Za duże nerwy.

Milena Lubowicz

Proponuję wizytę w Poradni Laktacyjnej, tam dyplomowany doradca pomoże z prawidłowym przystawieniem dziecka do piersi, może to Panią przekona, że warto jeszcze spróbować karmić. Gdyby się nie udało, a jak Pani pisze ściągać pokarmu też się nie udaje, to proszę udać się do lekarza. Dostępne są preparaty na receptę, które mogą laktację zatrzymać. 'Pozdrawiam