Jak przezwyciężyć lęk przed porodem?

Mam 25 lat i 5 letnią córeczkę, oboje z mężem chcielibyśmy drugie dziecko jednak bardzo boję się porodu, pierwszy trwał bardzo długo i był koszmarem. Jak przezwyciężyć lęk? Czy w ogóle jest to możliwe?

Dzień dobry,sądzę,że taki lęk można przezwyciężyć,w końcu wiele kobiet ma ciężkie porody,a mimo to decydują się na drugie dziecko. One też z pewnością się boją. Myślę,że skuteczna może być psychoterapia z zastosowaniem hipnozy. Można też nauczyć się technik właśnie z zastosowaniem hipnozy,które znacznie mogą złagodzić bóle porodowe. Proszę też pamiętać,że w końcu dała Pani radę,obie żyjecie i to jest najważniejsze.pozdrawiam
serdecznie

Proponuję spotkanie z ginekologiem, który realnie wskaże zagrożenie oraz zaproponuje ewentualne inne formy rozwiązania np. przez cesarskie cięcie.