Jak radzić sobie z drżeniem rąk?

Witam, od dłuższego czasu mam problem z drzeniem rąk - pojawia się ono w nowych sytuacjach, mam trudności z podpisem w obecności innych osób, przenoszenie kawy herbaty. W obecności znanych mi osób jest wszystko ok. Co powinnam zrobić? To strasznie utrudnia mi życie

Witam Panią
Drżenie rąk to zaburzenie, które najczęściej występuje
w stresujących sytuacjach.
Przyczyną mogą być też zaburzenia lękowe, nerwica.
Najczęściej drżenie rąk pojawia się wtedy, gdy w obecności
innych osób chcemy użyć rąk.
Największy problem stanowi wykonywanie precyzyjnych
ruchów dłoni, np. pisanie, obsługa urządzeń, posługiwanie się
sztućcami, układanie drobnych przedmiotów i inne
czynności manualne czy manipulacyjne.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do przyczyny drżenia Pani rąk
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Jeżeli doświadczane objawy są na tyle silne,
że utrudniają Pani funkcjonowanie, to zachęcam
do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, drżenie rąk może wystąpić w sytuacji nasilonego stresu. Aby ręce się uspokoiły stres musi przeminąć. Proszę skorzystać z konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, rozmowy z psychologiem i psychoterapii. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/,lub może Pan skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
drżenie rąk może pojawić się w sytuacji silnego stresu, może być też objawem nerwicy, fobii społecznej. Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło