Jak radzić sobie z dzieckiem, które boi się chodzić do szkoły?

Witam, mam ogromny problem, córka 8 lat boi się chodzić do szkoły bo boi się że będzie wymiotować, panicznie boi się grypy jelitowej. Od momentu obudzenia córki mówi że ja brzuch boli i czy będzie wymiotować. Robiłam wyniki to w moczu wyszły szczawiany wapnia po za tym wszystko w normie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Tak naprawdę, nie wiadomo, jaka jest prawdziwa przyczyna niechęci Pani Córki, do uczęszczania do szkoły.
Zaprezentowane symptomy, wskazują na nerwicowo/lękową odpowiedź organizmu Pani Córeczki, na zdarzenia/sytuacje.

Inspirowałabym Panią do wstępnej rozmowy z Wychowawcą, co mogłoby być tego przyczyną?

Widziałbym celowość osobistej konsultacji, u Psychologa dziecięcego.

Serdeczności i tylko powodzenia Pani oraz Pani Córeczce życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605