Jak radzić sobie z tym łzawieniem oczu pod wpływem emocji?

Witam. Mam problem z ciągłym napływaniem łez do oczu okazując emocje. Nie ważne jaka to emocja zawsze pojawiają się łzy. Jestem wściekła lecą łzy gdy radosna też lecą i nie potrafię ich powstrzymać. Ostatnio byłam na egzaminie z którego chciałam zrezygnować jednak podeszła do mnie nauczycielka i powiedziała mi bym się nie poddawała i żebym chociaż spróbowała to zaczęły napływać mi łzy do oczu co od razu zostało zauważone. Nie potrafię tego opanować. Stres powoduje u mnie tę samą reakcję. Co z tym robić?

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż opisana trudność może być przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej i za nią mogą kryć się inne wymagające dłuższej pracy terapeutycznej. Terapia pomogłaby Pani także uzyskać większy wgląd w siebie, zwiększyć odporność na stres oraz zmienić stosunek do siebie i stresujących sytuacji. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do specjalisty i zacznie następować stopniowa zmiana.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/