Jak radzić sobie z tymi problemami z pamięcią?

Witam, od kilku lat mam straszne problemy z pamięcią. Ostatnie miesiące to coś strasznego. Zaczęło się od kiedy dowiedziałam się o swoich chorobach i zaczęłam przyjmować leki (insulinoopornosc, niedoczynność tarczycy, hashimoto). Niestety wychowując sama małe dziecko nie mam możliwości ćwiczyć pamięci. Prosze o polecenie bardzo dobrego suplementu. W styczniu wracam do pracy, w ja kompletnie nie pamiętam zasad jak co robiłam.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zachęcamy, aby przede wszystkim znaleźć źródło Pani dolegliwości. Problemy z pamięcią mogą mieć podłoże hormonalne i – jak rozumiem- leczy się Pani u endokrynologa. Należałoby poinformować lekarza o tym, w jaki sposób Pani funkcjonuje i być może zastanowić się nad zmianą przepisanych medykamentów na inne, które nie będą wpływały na Pani zdolności zapamiętywania. Być może jednak przyczyna Pani dolegliwości znajduje się gdzie indziej – w niedoborach witamin czy elektrolitów, możliwe też, że pomocna będzie konsultacja neurologiczna.

Do zdrowej dla naszego mózgu diety warto włączyć cynk, żelazo, kwasy omega-3. Nie zapominajmy o miedzi, którą znajdziemy między innymi w ziemniakach, drożdżach i wątróbce. Polecamy suplementować witaminę D i C oraz witaminy z grupy B, najlepiej po konsultacji z lekarzem POZ.

W naszym serwisie zadano już podobne pytania, zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami specjalisty:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-problemy-z-koncentracja-i-pamiecia-krotkotrwala,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-pamiecia-u-27-letniej-osoby,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pokonac-problemy-z-pamiecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.