Jak rozmawia z partnerem. który nie odczuwa skruchy?

Jestem w związku partnerskim. My synka 1,5 roku. Od prawie roku ciągle klotnie Nie potrafiły dogadać się. Partner dużo nawywijal. Chodź nie twierdzę że ja jestem bez winy. Ale u niego nie widzę skruchy. Poczucia wina, odpowiedzialności. Czy powinnam odejść od niego?

Szanowna Pani,

Podjęcie decyzji o rozstaniu to bardzo trudny wybór.
Jeżeli dobrze rozumiem Pani opis sytuacji, w której oczekuje Pani od partnera wyrażenia skruchy, a on z jakiegoś powodu nie jest na to gotowy.
Wyobrażam sobie, że rozmowy na temat tego, co "nawywijał" pojawiały się już często i nadal nie przyniosły Pani oczekiwanego rozwiązania.
Może tak być, że z jakiegoś powodu partner nigdy nie będzie w stanie spełnić tego oczekiwania. Obawiam się, że tkwienie w punkcie, w którym poczucie szczęścia oraz satysfakcji jest uzależnione od tego, czy partner coś zrobi - lub nie zrobi - nie jest dla Pani zbyt korzystne.
Przed podjęciem decyzji o rozstaniu warto się jednak zastanowić czy istnieje dla Pani możliwość zaakceptowania tego, że więcej tej skruchy partner już nie potrafi okazać - i "ruszenia do przodu", odkładając tę sprawę do przeszłości i budując dalej wspólną przyszłość.
Czasami dobrym rozwiązaniem może okazać się odłożenie tematu - przynajmniej na jakiś czas - i przyglądanie się temu, jak wówczas czuje się Pani w takiej relacji - lub czy w ogóle jest to dla Pani możliwe.

Życzę powodzenia

Witam,

Warto spróbować terapii partnerskiej by zweryfikować Pani oraz partnera pogląd na to czy zakończyć związek czy też nie. Daje ona dwie szanse- albo naprawy związku jeśli będzie motywacja po obu stronach albo rozstania się
szacunkiem.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl