Jak rozpoznać przyczynę i pozbyć się swędzenia skóry?

mam prawdopodobnie pomphylox eczema, na dloni, jednym palcu u drugiej dloni i na dwoch palcach u stopy. strasznie swedzi. Czego musze unikac, smaruje cale cialo bezzapachowymi delikatnymi balsamami od kilku lat codziennie po kapieli,dbam o higiene, obecnie mam przepisana masc betamethazone valerate 0.025% ale boje sie tego uzyc - to podobno mocny steryd. jestem kobieta 44 lata. jak rozpoznac przyczyne i jak pozbyc sie swedzenia.wizyte u lekarza mam wyznaczona dopiero za kilka tygodni

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim- proszę używać przepisanej maści, działa miejscowo, więc nie jest niebezpieczny. Warto zadbać także o odpowiednie obuwie i skarpety z naturalnych materiałów zapobiegające poceniu stóp.