Jak rozumieć takie zachowanie byłej partnerki?

Dzien dobry. 10 miesięcy temu rozstalem sie z dziewczyną .byliśmy razem 5 lat.powodem były lekke kłótnie .nie utrzymujemy kontaktu. Zostawiła u mnie lampkę ciuchy jakąś porcelanę,także niektóre rzeczy do kuchni nie chce po nie przyjść. Nie wiem co mam myśleć czy dac jej te rzeczy czy po prostu ma nadzieję że się pogodzimy?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry, rozumiem, że sytuacja z byłą partnerką może budzić wątpliwości. W tej sytuacji najlepiej byłoby bezpośrednio skontaktować się z nią i zapytać, co chciałaby zrobić z pozostawionymi rzeczami. Może jej Pan zaproponować, że jeśli nie chce ich odebrać, to je Pan wyrzuci lub odda komuś innemu. Jeśli chodzi o kwestię możliwej chęci pogodzenia się, to również warto poruszyć ten temat w rozmowie z nią. Asertywna komunikacja pomoże rozwiać wątpliwości i uniknąć nieporozumień.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.