Jak schudnąć 26 kg w rok bez efektu jo-jo

Waga: 126 kg. Wzrost: 170 cm. Lat: 33. Cel: mniej o 26 kg w rok. Praca siędząca, 14- 5/6 rano (przy komputerze). Kładę się spać koło 6-7 rano, wstaję 11-13 zależy, ruchu raczej brak - rowerek stacjonarny czasem 15-30 min, apetyt raczej w nocy - napady jedzenia. Tyję mniej więcej równomiernie od jakiś 12 lat. Wtedy waga ok. 76-80 kg, budowa mocna raczej. Kiedyś bardzo dużo sportu - podnoszonie ciężarów, trochę pchnięcia kulą, troszkę trójboju siłowego (teraz ciężko szklankę utrzymać w ręce, bóle dłoni, nadgarstka). Nietolerancja mleka. Zespół jelita drazliwego - niewskazana świeża marchewka itp., jeżeli już to gotowana. Tryb życia rodzinny, chlebowo(!!!)-ziemiaczano-mięsny, dodatkowo dużo kasz gryczanych, jęczmięnnych, jaglanych, ryż biały i dziki. Pasja gotowanie, pieczenie. Proszę o prosty sposób na zgubienie tych kilku kilogramów.

ponad rok temu

Witam!

Pani BMI (wskaźnik masy ciała) świadczy o otyłości. Jak najszybciej powinna Pani stracić nadmierną tkankę tłuszczową. Proponuję wybrać się do dietetyka, który przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy i ułoży odpowiednio dobraną, indywidualną dietę. Z mojej strony mogę dać Pani kilka wskazówek, dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia, aby uniknąć najprostszych błędów.

Pani tryb życia jest bardzo nieregularny, dlatego trudno się Pani odżywiać zdrowo i smacznie. Ma Pani też niewiele czasu na aktywność fizyczną. Mimo to powinna się Pani jak najszybciej przemóc i codziennie ćwiczyć, co najmniej 30minut. W każdej chwili może Pani angażować ciało do wysiłku fizycznego. W pracy robić przerwy i wykonywać kilka skłonów i przysiadów. Zamiast windą czy schodami ruchomymi wchodzić po schodach samodzielnie. Wysiadać 3 przystanki autobusowe przed domem i iść spacerem. Weekendy powinna Pani spędzać aktywnie. Fantastyczny będzie aqua aerobik lub basen. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają bowiem stawów.

Jeśli chodzi o nawyki żywieniowe:
1. Po przebudzeniu dobrze jest wypić szklankę niegazowanej wody, która oczyszcza organizm z toksyn i nawadnia organizm po nocy.
2. Należy zawsze spożywać śniadanie. Jest to bardzo ważne, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Śniadanie napędza metabolizm, poprawia koncentrację i pamięć. Powinno składać się z pełnowartościowej kanapki lub zupy mlecznej.
3. Posiłki powinny być spożywane regularnie, co 3- 4 godziny. Przerwa dłuższa niż 6 godzin powoduje spowolnienie metabolizmu.
4. Powinno się spożywać 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. Każda przekąska powinna być traktowana jako posiłek, ale nie powinna go zastępować. Należy więc unikać przekąsek.
5. W każdym posiłku powinno znaleźć się warzywo w dowolnej formie (gotowane, grillowane, surowe, mrożone).
6. Ostatni posiłek powinno się spożywać na 3 godziny przed snem.
7. Należy unikać produktów typu fast food, gazowanych napojów, tłustych wędlin i serów, gotowych dań, słonych przekąsek. Dostarczają one zbędne ilości pustych kalorii, tłuszczu, cukru oraz soli.
8. Należy unikać alkoholu.
9. Nie podjadać w nocy. Organizm pracuje wtedy wolniej i magazynuje tłuszcz.

Życzę Pani powodzenia i pozdrawiam!