Jak schudnąć skutecznie? Pomóżcie

Mam 23 lata ważę 95 kg przy wzroście 164 chcę schudnąć pomocy. Co robić żeby w miarę szybko schudnąć. Prowadzę dom nie pracuje wychowuję 2 dzieci nie jestem chora
23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynoszące 35,5 wskazuje na znaczną otyłość, która stanowi duże zagrożenie dla Twojego zdrowia. Niestety nie mogę stwierdzić co jest jej przyczyną, ponieważ podajesz zbyt mało informacji o sobie i sposobie żywienia. Z tego względu zalecałabym mimo wszystko wizytę u lekarza lub dietetyka, który przeprowadzi dokładny wywiad, na podstawie którego zaleci najlepsze postępowanie.

Odchudzanie wymaga czasu i odpowiedniej motywacji, aby było trwałe i nie zakończyło się efektem jo-jo. Dlatego musisz dać sobie czas na utratę zbędnych kilogramów. Najlepiej jeśli zrobisz to pod okiem specjalisty.

Najlepszą metodą jest dieta połączona ze zwiększoną aktywnością fizyczną i trwała zmiana nawyków. Zanim jednak zdecydujesz się na jakiś rodzaj aktywności, zasięgnij porady lekarza, czy jest dla Ciebie odpowiednia. Niektóre formy ruchy przy dużej nadwadze nie są zalecane. Myślę, że na początek dobre będą zabawy z dziećmi, które przyniosą korzyści nie tylko Tobie. Możecie razem spacerować, grać w piłkę, czy wybrać się na basen.

Wskazówki dotyczące zdrowego odchudzania znajdziesz na naszej stronie www.abcodchudznie.pl. Polecam zwłaszcza artykuły, z których dowiesz się jakie produkty są zalecane w diecie, jakie zakazane i jakich błędów nie popełniać.

Pozdrawiam