Jak schudnąć z ud i brzucha oraz pozbyć się zbędnych kilogramów?

Witam. Mam na imię Ewa, mam 15 lat, ważę 75 kilo i mam 173 cm wzrostu. Moja aktywność fizyczna jest raczej słaba. W zimie jeżdżę na nartach. Teraz, latem jeżdżę (rzadko) na rolkach, czasem na rowerze i 5 razy w roku pływam po godzinie. Chodzę również (też bardzo rzadko) na łyżwy. Chciałabym schudnąć z ud i brzucha. Nigdy nie stosowałam żadnej diety, więc nie wiem, jak to będzie. W mojej rodzinie występuje nadwaga, mój tata i moja mama są grubi, ale tylko na brzuchu. Moje rodzeństwo, jak i dziadkowie od strony taty są chudzi. Nie byłam u lekarza, by wykluczyć chorobowe przyczyn występowania otyłości. Jadłospis: -dzień szkolny, poniedziałek (przykładowo) - wstaję o 7.30, nie jem śniadania, idę do szkoły, mam do niej 5 min., w szkole koleżanka czasem daje mi kanapkę, jak nie, to idę po pizzę do kawiarenki, o 12.20 mam obiad w szkole, prawie nic nie zjadam. Po powrocie ze szkoły jem zupę i siedzę w domu do wieczora, koło 21.00 jem kolację i o 23.30 idę spać. -sobota - jem śniadanie o 11.00 (2 kromki chleba). O 13.00 mam obiad, małą porcję. Koło 16.00 idę z koleżankami na dwór, siedzimy na ławce i jemy chipsy. O 22.00 jestem w domu, czasem jem kolację (2 kromki chleba z serem Capresi i pomidorem), siadam na komputer i o 1.00 idę spać. Nie choruję na choroby przewlekłe. Proszę o pomoc :( Pozdrawiam, Ewa

Witam,

przede wszystkim nie jesteś otyła, tylko masz nadwagę. Nie odchudzaj się, ale zmień nawyki żywieniowe na zdrowe. Proponuję, abyś zaczęła dbać o sylwetkę za pomocą zdrowego żywienia i sportu. Powinnaś nauczyć się zdrowych zasad żywienia i wprowadzić je w życie. Zdrowe produkty powinno na dobre zagościć w Twoim jadłospisie.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.

Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Ćwicz minimum 30 minut codziennie. Wykonuj ćwiczenia zarówno na wszystkie partie ciała jak i na określone, z których chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Przykładowe zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam