Jak skutecznie leczyć przewlekłą szczelinę odbytu?

Czy przy przewlekłej szczelinie odbytu jest mozliwy zabieg laserem w znieczuleniu miejscowych czym sie rózni od klasycznego zabiegu ostatnio chirurg zaproponował wycięcie całej szczeliny i zszycie jej wspomniał ze nie wolno ruszac zwieracza, cierpie i lecze róznymi czopkami i masciami juz rok są okresy lepsze i gorsze słyszałem ze po zabiegu laserowym człowiek moze szybciej wrócic do aktywnosci , czy w kazdym przypadku mozna wykonac zabieg laserem??? chciałbym uniknąc hospitalizacji DZIĘKUJE

Zabiegi leczace szczelinę odbytu w naszej klinice wykonywane sa w praktyce wyłacznie w znieczuleniu miejscowym. Inne znieczulenie nie jest potrzebne. Nie ma takiej metydy leczenia szczeliny jak leczenie laserem. Laser jest jedynie narzędziem służacym do przevinania tkanek i w większosci przypadków jego zastosowanie nie wpływa na efekty leczenia. Wymaga Pan konsultacji u doświadczonego proktologa i prawdopodobnie dodatkowych badań przed dycyzja o tym jaka metodę leczenia zastosowac. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej strinie www.melitamedical.pl