Jak skutecznie schudnąć w 3 miesiące?

Mam 15 lat;] 165 cm wzrostu, ważę 67 kg, jestem umięśniona, no ale dawno już porzuciłam sportowy styl życia... Teraz w 3 klasie gimnazjum trochę się rozleniwiłam, no i widać efekty. Przytyło się i wyglądam jak hmm, jak wyglądam;) Nie wyglądam na grubą osobę, ale na potężnie zbudowaną, Potrzebuję jakiejś porady, jak ułożyć sobie grafik jedzenia. Jem sporo i często, np. dziś zjadłam jak zawsze na śniadanie 2 kanapki z plasterkiem sera żółtego, herbatę z łyżeczką cukru. Na 2śniadanie kanapka z kremem czekoladowym, na obiad już mama gotuje żurek z ziemniakami i na drugie makaron z białym serem. Jem codziennie prawie to samo. Kanapki z serem, szynką, twarożek, czekolada na kanapkę. Jem 6-7 razy dziennie, a wiem, że to za dużo, ale nie umiem nie jeść. Nie jem chipsów ani żadnych takich cukierków też nie. Nadrabiam codziennie kupowanymi ciastkami na wagę, nie mogę bez nich żyć i pewnie przez to tak przytyłam, do tego mało się ruszam. WF tyle co poćwiczyć. Chciałabym, aby ktoś mnie naprowadził na dobry styl życia;) poradził, kiedy jeść, czy dobrze jem, co wyrzucić z tego, co spożywam i jakie ćwiczenia codziennie mogłabym wykonywać;) Z góry dziękuję;]
15 LAT ponad rok temu

Witam,
popełniasz wiele błędów żywieniowych, które mogłyby być nieistotne, gdybyś nadal była tak aktywna fizycznie jak kiedyś. Obecnie musisz wyeliminować niezdrowe i tuczące produkty, a także zmniejszyć częstość spożywanych posiłków do 5 dziennie.
Jedz śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Jeśli posiłki będą miały dużą wartość odżywczą i będą prawidłowo skomponowane nie powinnaś być taka głodna jak do tej pory.
Ważne, aby w każdym posiłku był produkt węglowodanowy złożony taki, jak: pełnoziarniste pieczywo, kasze, ryż dziki, brązowy czy makaron razowy. Ważne, aby unikać białego pieczywa, słodyczy produktów typu fast food i gazowanych, słodzonych napoi. Dostarczają one pustych kalorii i bardzo niewielkie lub żadne ilości wartości odżywczych.
Zawsze kiedy będziesz chciała sięgnąć po słodycze, zastanów się, czy jesteś głodna czy po prostu masz na nie ochotę. Odnajdź przyjemność w innych czynnościach, a nie jedzeniu.
Wiele przydatnych informacji, jak się odżywiać, znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Warto również udać się do dietetyka po szczegółową poradę.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję wykonywać przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych na określone partie ciała, np.: brzuszki, pompki, przysiady, ćwiczenia z tzw. motylkiem i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a dalej minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych, świetne będzie pływanie, które wysmukla ciało, przy czym nie jest męczące.
Pozdrawiam