Jak sobie poradzić z przygnębieniem i poczuciem odrzucenia?

Witam. W tym roku skończyłam 21 lat. Mam na imię Joanna. Ten rok jest dla mnie przełomowy, zaczęłam studiować, dostałam pierwszą pracę. Jestem związana z mężczyzną o 7 lat ode mnie starszym, było dla mnie wyzwaniem "zdobycie go".

Od stycznia 2010 r. moim zdaniem jestem w ciężkiej depresji, dopiero teraz odważyłam się zrobić „test depresji”, tak zwany Test PHQ-9. Na każdą z odpowiedzi zaznaczyłam odpowiedz "d", więc zdecydowałam się napisać, gdyż mnie to przeraziło. Ogólny mój stan to chęć popełnienia samobójstwa,  gdyż czuję się niepotrzebna, czuję się bezwartościowa, nie potrafię odnaleźć się w społeczeństwie. Nie wiem co mam dalej robić. Proszę o pomoc i o radę. Zawsze byłam w centrum zainteresowania, teraz to się zmieniło i stąd wynika moja bezradność. Czuję się "nijaka".

Proszę o pomoc, radę, co mam ze  sobą zrobić, gdyż zależy mi, aby żyć dalej w szczęściu i móc cieszyć się każdą chwilą. Dodam jeszcze, że coraz częściej zaczynam sięgać po alkohol.

Witam!

Przygnębienie i poczucie odrzucenia świadczą o trudnej sytuacji psychicznej. Zrobienie testu może być metodą pomocniczą, jednak nie jest dokładną diagnozą.

Jeśli ma Pani podejrzenia, że Pani problemy mogą być związane z depresją, to należy skonsultować to z lekarzem psychiatrą. Na podstawie odpowiednich badań może on postawić diagnozę Pani stanu. Lekarz zaleci także odpowiednie dla Pani działania terapeutyczne, a w razie potrzeby wprowadzi leczenie farmakologiczne.

Warto skorzystać z pomocy specjalisty jak najszybciej, aby dowiedzieć się, jak sobie pomóc.

Pozdrawiam