Jak stosować leki na Helicobacter pylori?

W kuracji na helicobacter mam zapisany min. polprazol i ulcamed, ale polprazol mam stosować pół godz. przed jedzeniem( rano na czczo). Co w tej sytuacji zrobić, gdy w ulotce ulcamed jest takie samo zalecenie?

Szanowny Panie, polprazol może zaburzać wchłanianie wielu leków, m.in. preparatów bizmutu. Stąd zaleca się, aby Ulcamed przyjąć 30-60 minut przed lub po przyjęciu Polprazolu.