Jak stosować Nitroxolin Forte 250mg?

Witam.Mam pytanie odnośnie zażycia leku Nitroxolin Forte 250mg.Dostałam go od lekarza na problemy z pęcherzem. Mecze sie od 4 Msc. jednakże w skutkach ubocznych na ulotce wyczytałam,że moze nastąpić zatrzymanie akcji serca i oddechu. Chciałabym sie dowiedzieć na jakiej podstawie moze to wystąpić?Ja rozumiem-nudności, bole głowy itp w skutkach ubocznych,ale ten wspomniany wyżej?Z leków obecnie biore betaloc zoc 50,peritol i dusptalin.Pierwszy raz taki skutek uboczny widze,jest sie czego obawiać?

Działanie niepożądane leku: Często: nudności, wymioty, biegunka. Niezbyt często: zaczerwienienie skóry, świąd. Rzadko: reakcje nadwrażliwości, małopłytkowość. Bardzo rzadko: znużenie, bóle i zawroty głowy, niepewny chód. Może wystąpić zażółcenie skóry, włosów, paznokci i twardówki wynikające z intensywnie żółtej barwy substancji czynnej; działanie to jest nieszkodliwe i ma charakter przemijający. Po przedawkowaniu (przyjęcie dawki 5000 mg) występowało zmęczenie, bez utraty przytomności i zaburzeń orientacji; nie stwierdzano żadnych dalszych objawów zatrucia; powrót do stanu sprzed przedawkowania nastąpił samoistnie. Lek stosuje się 3 x dziennie 250 mg. Czasem producent leku umieszcza takie działania niepożądane, które zdarzają się niezmiernie rzadko i wynika to z uwarunkowań prawnych, a nie medycznych.

Jeżeli poza czasowymi problemami "z pęcherzem" jest Pani osobą w miarę zdrową to proszę nie zwracać uwagi na możliwość "zatrzymania akcji serca i oddechu, o której gdzieś Pani przeczytała. To nie dotyczy Pani osoby i dawek jakie Pani przyjmuje.