Jak stosować tabletki po zmianie?

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych Witam, z powodu podwyższonego ciśnienia zmuszona byłam na zmianę tabletek dwuskładnikowych (Microlite) na jednoskładnikowe (Azalia). Lekarka zasugerowała wzięcie pierwszej tabletki Azalia wraz z pojawieniem się krawienia spowodowanego przerwą w stosowaniu Microlite (7-dniowa przerwa), jednak wg ulotki powinnam rozpocząć stosowanie nowej tabletki dzień po przyjęciu ostatniej tabletki Microlite. Kiedy zatem powinnam przyjąć pierwszą tabletkę Azalia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa i kierować się jego zaleceniami . a zapobiegawczo proponuje stosować nie hormonalne metody antykoncepcji przez pierwszy okres przyjmowania nowych lekow