Jak stymulować rozwój przedszkolaka?

Jak polepszyć zdolności dziecka - przedszkolaka. Jak stymulować jego rozwój? Kolorowanki, gry planszowe - coś jeszcze?

Także wszelkie zabawy konstrukcyjne (klocki, skręcanie czegoś itp) czy twórcze (robienie razem kartek, zabawek ze "śmieci", "interpretowanie" kleksów itp), ruchowe (tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe dla maluchów i inne aktywności angażujące całe ciało i wymuszające ruchy naprzemienne), przebieranki, zgadywanki.. Ogólnie wszystko, przy czym będziecie się dobrze bawić:) Warto pamiętać, by w trakcie zabawy być krok za dzieckiem- by, kiedy się da , to ono było inicjatorem i prowadzącym, a podpowiadać tylko w momentach zastoju.

Witam
na pierwszym miejscu stawiałabym relację między panią z dzieckiem czyli wspólne bycie razem, rozmawianie i korzystanie z tego co możliwe czyli z planszówek, gier edukacyjnych, rysowania, malowania, rzeźbienia, wspólnego czytania.
pozdrawiam
anna suligowska