Jak szybko może pojawić się nadżerka?

Mam pytanie odnosnie wynikow cytologi.w maju tego roku wynik byl prawidlowy grupa2.ale lekarz stwierdzil ze jest nadzerka i cos trzeba zrobic.nie okreslil co.mialam zglosic sie na jesien.w sierpniu zrobilam jeszcze jedna cytologie i wynik juz nieprawidlowy.komorki nablonka wielowarstwowego plaskiego.nie mozna wykluczyc zmiany srodplaskonablonkowej duzego stopnia hsil(asc h).w tak krotkim czasie takie zmiany?

Lek. Paweł Szadkowski

Czasami stan zapalny może przesłonić nieprawidłowe komórki, w pierwszej cytologii mogły być one nieliczne i przez to niewidoczne. Druga cytologia też tylko podejrzewa obecność nieprawidłowych komórek - należy to zweryfikować dokładniejszym badaniem, np. kolposkopią. Z wynikami proszę się udać do ginekologa.