Jak szybko schudnąć? Mam 14 lat

Witam mam problem gdyż mam 14 lat, ważę 56 kilogramów i mam 149 cm wzrostu... Jest to dla mnie problem, gdyż nie jestem wysoki i mam dość duży brzuch. Proszę o pomoc. Od długiego czasu nie jem słodyczy, zawsze ćwiczę na w-fie , i wcale nie rosnę, tylko tyję.
14 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoje BMI wynosi 25.22.
Na siatce centylowej odpowiada to wartości powyżej 90 centyla.
Od tego momentu mówi się o nadwadze.
Niemniej taka ocena nie może być jednoznaczna.
Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. typ budowy ciała (może masz "mocną budowę" i jesteś bardzo umięśniony?).

Z tego też względu dobrze, gdybyś udał się do lekarza, dysponującego dokumentami mówiącymi o tym, jak rozwijałeś się wcześniej.
Nie martw się wzrostem, masz jeszcze czas urosnąć.
Myślę, że nie zaszkodzi eliminacja słodyczy, zwiększenie ilości ruchu, czy wystrzeganie się fast-foodów.

O tym, co powinieneś codziennie zjadać, dowiesz się z Piramidy IŻŻ:

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Porozmawiaj z rodzicami i udajcie się do lekarza/dietetyka.

Pozdrawiam