Jak ustalić dietę?

Witam mam 30 lat i162wzrostu ważę 70kg.Od dłuższego czasu myślę o diecie. Mój problem polega na tym że nie potrafie sama ustalic sobie diety niewiem co mogłabym jeśc i o których porach z czego zrezygnowac a co wprowadzić do diety?

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Szanowna Pani, dietę ustala dietetyk po szczegółowym wywiadzie żywieniowym. Pierwsza wizyta trwa ok. 2h - sama więc Pani rozumie, iż ustalenie diety za pomocą tego portalu nie jest możliwe. Zapraszam do mnie, do gabinetu, tel 730 525 282.
Pozdrawiam serdecznie
A. Porada

Dzień dobry. Ustalenie prawidłowo dobranej diety wymaga dużo pracy. Można dać ogólne wskazówki żywieniowe, ale ułożenie odpowiednio dopasowanego jadłospisu powinno być poprzedzone pomiarami antropometrycznymi, wywiadem żywieniowym i chorobowym przeprowadzonymi przez dietetyka.
Ogólne zalecenia do zdrowej diety znajdują się na poniższej stronie www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Taką dietę moze dla Pani przygotować dietetyk, który dostosuje ją do Pani wieku, wzrostu, wagi, trybu życia oraz stanu zdrowia.