Jak walczyć ze skłonnością do samookaleczenia?

Co zrobic,gdy uleglem samookaleczeniu ,Mam poważne obrarzenia i nie moge sie uporac sam ze soba.

Witam,

ponieważ jak Pan sam napisał: obrażenia są poważne, a nie jest Pan wstanie uporać się z tym problemem samodzielnie, proszę umówić się koniecznie na wizytę z psychiatrą lub psychoterapeutą.

Samookaleczanie nie jest chorobą psychiczną ale może być z nią związana, np. z depresją, dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą. Skłonności do samouszkodzenia się są oznaką trudności emocjonalnych, w trakcie psychoterapii będzie mógł Pan dotrzeć do emocji będących podłożem takiego zachowania i znaleźć sposób na zdrowy sposób radzenia sobie z nimi.

Pozdrawiam,
Marzena Swoszowska-Mojżesz
https://pro-sukces.pl

Witam Pana,
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie agresji,
stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny okazuje się być
łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze, które może prowadzić
do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz, trauma spowodowana
w dzieciństwie.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie,
psychoterapię.
Zachęcam Pana do skonsultowania swojego problemu
z psychologiem i do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, a także i odzyskać
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl