Jak wybaczyć ojcu?

Witam,jak to jest z tym wybaczaniem komuś,bo kiedyś słyszałem że można wziąść to na rozum i powiedzieć sobie np.wybaczam ojcu krzywdy które mi zrobił,ale poza tym rozumem są jeszcze uczucia i właśnie w tych uczuciach można nie przebaczyć,i ja tak mam,na rozum wziołem to i powiedziałem sobie przebaczam ojcu,a w środku w uczuciach i w sercu czuje złość do niego.

Witam, skoro czuje Pan złość do ojca, najwyraźniej są jeszcze jakieś zadry, zaszłości, być może dramaty, które nie pozwalają na pojednanie. Wybaczanie, czy raczej dochodzenie do wybaczenia to czasem skomplikowany i długotrwały proces, w którym dochodzi do, często bolesnego spotkania z poczuciem krzywdy, zranienia, niesprawiedliwości, żalem, złością i wszystkim tym, co kumulowało się przez lata i nie znajdowało ujścia. Dobrym miejscem na takie spotkanie jest proces psychoterapii - zachęcam do jego podjęcia. Pozdrawiam Danuta Michalczyk