Jak wyleczyć chorobliwą zazdrość o partnerkę?

Witam Mam 46 lat i jestem po rozwodzie. Była małżonka miała kochanka, w którym teraz mieszka. Ja mam partnerkę, w którą się spotykamy codziennie. Jestem chorobliwie zazdrosny o swoją partnerkę. Gdy dzwonie do niej i jest zajęty telefon, denerwuje się z kim rozmawia. Gdy dostaje SMS-a, zastanawiam się kto do niej napisał. Sprawdzam jej telefon, sprawdzam w kim rozmawia. Denerwuje się gdy nie wiem co robi z danej chwili. Boję się, że moja zazdrość może zniszczyć masz związek. Jak to wyleczyć? ZM

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Kiedy doświadcza się zdrady w związku, zostaje zburzone poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie do bliskiej osoby. Pomimo, ze już nie jest Pan z byłą żoną, pozostała w Panu obawa, że ponownie bliska kobieta może Pana zdradzić. Ten lęk z pewnością nie służy budowaniu trwałej relacji, gdyż partnerka może czuć się nadmiernie kontrolowana, może ją złościć, że nie ufa jej Pan. Aby poradzić sobie z obecną zazdrością, polecam podjęcie psychoterapii. Psychoterapia pomaga z uwolnieniem się od przeszłości i lęków, uczy zaufania i otwartości w związku. Może bardzo pozytywnie wpłynąć na Pana relację, w przeciwieństwie do obecnych Pana reakcji i lęków. Pozdrawiam

Witam Pana
Czas trwania terapii zależy od częstotliwości spotkań,
zaawansowania zaburzenia, zastosowanej metody
oraz zaangażowania i współpracy osoby zainteresowanej.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl