Jak wyleczyć ranę po zadrze na palcu?

Dzień dobry, jaki lekarz może mi pomóc, po wyciągnięciu zadry z kciuka zaczął mi puchnąć, po okładach z maści, wracał do normalnego u lekarza pierwszego kontaktu dostałem zastrzyk przeciwko tężcowi wzw, antybiotyki, ale kciuk cały czas był spuchnięty, dostałem się do chirurga zrobiłem usg na zdjęciu wyszło ze zostały malutki kwalek zadry został nacięty kciuk, wypłyneła ropa ale nie wiadomo czy wypyneła zadra, od nacięcia minęło 10 dni kciuk dalej puchnie i boli, proszę o pomoc jaki lekarz może mi pomóc?

Dzień dobry. Jeżeli utrzymuje się wyciek treści ropnej z rany palca proszę wykonać posiew wraz z antybiogramem i powinna zostać zastosowana antybiotykoterapia zgodna z wynikiem. W zależności od stanu miejscowego można wspomóc gojenie odpowiednio dobranymi opatrunkami.