Jak wytłumaczyć rodzicom wybór swojej partnerki?

Dzień dobry,mam do pytanie do państwa psychologów pytanie,co zrobić jak mama wtrąca się w życie prywatne. Poznałem jedną dziewczynę,a ona ciągle się wtrąca i wyzywa ją której tak naprawdę niezna dobrze. Proszę o pomoc. Już jej tłumaczyłem ,a ona dalej swoje.

Witam,

rodzicom często trudno jest zaakceptować dorosłość własnego dziecka, ciągle kontrolują, ingerują w decyzje młodego człowieka, co podważa akceptację. Zalecałabym wytrwać w swoim wyborze, w rozmowie z rodzicami odnosić się do emocji - do tego, co się czuje w przypadku braku akceptacji drugiej osoby, tego, co się wiąże z preferencjami, co ma wpływ na odrębność.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Pisze Pan o braku granic w relacjach. Prawdopodobnie sytuacja dotyczy nie tylko wyboru życiowej partnerki, ale także innych obszarów. Każda taka sytuacja ma bardzo indywidualne przyczyny. Zachęcam Pana do skonsultowania się z psychologiem. Po zebraniu wywiadu psychologicznego podczas takiego spotkania specjalista będzie mógł udzielić Panu pomocne wskazówki. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Jeżeli stosował Pan środki psychoaktywne dłuższy czas, musi nastąpić proces detoksykacji i pewnie właśnie jego skutki Pan odczuwa. Zależnie od sytuacji czyli czasu używania ich wcześniej, trybu życia, diety i wieku trwać on może od dwóch do kilku tygodni. Druga kwestią jest to, że Pan po tę używkę sięgał, więc istniały jakieś trudności w Pana sposobie funkcjonowania psychologicznego, z którymi tak własnie postanowił Pan sobie radzić. Jeżeli nie ustały przyczyny, możliwy jest powrót do tych niekonstruktywnych rozwiązań, ale winnej formie. Zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem, warto omówić szczegółowo sytuację i zapobiec ewentualnym trudnościom w przyszłości. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Przepraszam, wkradł się błąd w odpowiedź skierowaną do Pana. Oczywiście, pierwsza część odpowiedzi jest przeznaczona dla Pana. Resztę proszę zignorować. Pozdrawiam raz jeszcze.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Warto dłużej porozmawiać o całej sytuacji i zastanowić się nad postępowaniem. W relacji z mamą ważne jest ustalenie wyraźnych granic. Może Pan samodzielnie decydować o swoim życiu, przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie