Jak wywołać poród w 39 tygodniu ciąży?

jestem w 39 tyg ciazy i chciala bym juz urodzic. od tygodnia probowałam wszystkiego a tu nawet nie zapowiada sie na jaki kolwiek porod. przy pierwszym dziecku porod byl wywolywany i przyznam sie ze nawet kropluwki nie zabardzo dzialaly az lekaz powiedzial ze wezmom mnie na esarke i ze strachu dostalam skurcze parte, teraz chciala bym juz urodzic co moge zrobic????
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie zaleca się wywoływania porodu, jeśli nie ma ku temu wskazań medycznych (np. spadki tętna u płodu, zagrażająca zamartwica płodu, stan przedrzucawkowy u matki).