Jak zainteresować dziecko książkami?

Szanowna Pani, bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie gdyż jest ono bardzo ogóle. Niestety nie podała Pani wieku dziecka. Proces ten inaczej będzie wyglądał u dwulatka a inaczej u siedmiolatka. Proszę podać wiek dziecka. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam,
Może proszę spróbować czytać razem z dzieckiem, trochę pani, trochę ono. Jeśli jeszcze nie potrafi czytać, to proszę wybierać ciekawe historie i czytać mu zmieniając głos. Może w ten sposób go pani zainteresuje.
Pozdrawiam