Jak zapobiec skutkom odstawienia Pregabaliny?

Biore lęk pregabalina rano 75 mg i wieczorem 75 mg na zaburzenia lękowe. Okazało się że jestem w ciąży i teraz muszę odstawic ten lęk, boję się skutków odstawienia leku, jak to zrobić najlepiej

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie wspomniała Pani, jak długo przyjmowana była pregabalina. Substancja ta uzależnia, dlatego zażywanie jej przez długi czas może być związane z wystąpieniem objawów odstawiennych. Wśród nich wyróżnić można: bóle i zawroty głowy, nerwowość, nudności, biegunki, problemy z bezsennością, drgawki, nadmierną potliwość oraz lęki.

Częstotliwość wystąpienia tych objawów oraz stopień ich nasilenia jest ściśle związany nie tylko z czasem przyjmowania, ale również z dawkowaniem leku.

Dobrze by było skonsultować odstawienie leku z lekarzem, który zna Pani historię medyczną. Być może mniejszym złem będzie stopniowe odstawianie leku aniżeli nagłe przerwanie terapii pregabaliną.

Pytania dotyczące pregabaliny pojawiały się pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-ponownie-stosowac-pregabaline https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-konsekwencje-odstawienia-pregabalina-sandoz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.