Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

0

Witam
Przy problemach ze śluzówką osoba starsza powinna jadać dużo produktów gotowanych. Ze względu na alerię powinna unikać :kakao, czekolada, nasiona roślin strączkowych – fasola, groch, soczewica, soja, całe ziarna zbóż – pszenica, żyto, owies, makrela, tuńczyk, śledź, łosoś, owoce morza, orzeszki ziemne, siemię lniane, nasiona słonecznika, migdały, suszone owoce, produkty dostępne w puszkach,piwo, wino czerwone, napoje i suplementy zawierające nikiel,herbata czarna, kawa w nadmiernych ilościach. Nie da się w 100% wykluczyć tych pierwiastków bo one występują w wielu produktach spożywczych i są uzależnione od ziemi w której rosły warzywa, pestycydów. Można jedynie unikać produktów mocno uczulających i dużo gotować. Ze względu na żołądek oraz te pierwiastki unikać surowych warzyw i owoców.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

0

W diecie na chory żołądek ważne jest spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasu i dbanie, aby przerwy między nimi nie były zbyt długie. Usprawnia to pracę narządu i reguluje wydzielanie kwasu solnego. Zalecane jest spożywanie 4–6 posiłków dziennie. Należy unikać jedzenia bezpośrednio przez snem i zjadania dużych porcji posiłków – najlepiej przyjmować małe porcje, ale często. Duże ilości pokarmu dłużej się trawią, powodując często objawy niestrawności i uczucie przejedzenia. Podczas spożywania pokarmów ważne jest unikanie pośpiechu oraz dokładne przeżuwanie kęsów.

W leczeniu zanikowego zapalenia żołądka trzeba zrezygnować z niektórych pokarmów i używek. Jest to sprawa indywidualna każdego pacjenta, nie u każdego dany produkt spożywczy będzie wywoływał objawy ze strony organu.
Chorzy z zanikiem błony śluzowej żołądka powinni unikać:
-tłustych, smażonych, grillowanych i ciężkostrawnych posiłków oraz fast foodów,
-pikantnych, ostrych przypraw (ocet, cebula, chili, papryka),
-kawy, mocnej herbaty, napojów gazowanych, soków owocowych z dużą ilością cukru,
-słodyczy, ciastek, kremów, lodów, czekolady,
-pokarmów wzdymających (groch, fasola, kapusta).

W przewlekłym zapaleniu błony śluzowej żołądka pokarmami zalecanymi są: gotowane warzywa (marchew, brokuły, groszek zielony, ziemniaki) i niektóre owoce. Spośród mięs należy wybierać lekkostrawne i chude (kurczak, indyk). Nie można zapomnieć o spożywaniu ryb. Wymienione produkty należy dusić lub gotować na parze czy w wodzie.
Wśród pieczywa polecane są produkty pszenne – lekkostrawne i z mniejszą ilością błonnika (w przeciwieństwie do pieczywa razowego lub żytniego), który może powodować podrażnienie żołądka.
Do produktów zalecanych w zapaleniu (nieżycie) żołądka należą także: chudy twaróg i sery, oliwa, gotowane jaja, masło, pomidory, ogórki, kefiry, jogurty, kasze, makarony, słonecznik, pestki dyni, orzechy, zielona herbata, czy ziołowe napary.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty