Jak zdrowo schudnąć w moim przypadku?

Mam 18 lat, mam 157cm wzrostu i ważę 56 kg. Jestem osobą racjonalną i wiem, że moja obecna waga jest prawidłowa. Jednakże fakt, że jest prawidłowa nijak ma się do tego, jak wyglądam. Nie zależy mi na ultraszczupłej sylwetce, ale nie mogę na siebie patrzeć. Mam widoczne, dodatkowe kilogramy - brzuch mam pokryty wałkami tłuszczu (już nawet nie pamiętam, co to znaczy mieć płaski brzuch), nogi są katastrofalne. Przy tak niskim wzroście bardzo łatwo widać każdy dodatkowy kilogram. Chciałabym schudnąć do ok. 48 kg. Kiedyś dużo trenowałam sporty wyczynowe, także na figurę nie narzekałam, ale odkąd tego zaniechałam zaczęłam strasznie tyć. Oczywiście próbowałam wielu diet, większość to diety zdrowe (np. dieta 1500 kcal, ułożona przez dietetyka), ale mój problem polega na tym, że jakakolwiek dieta sprawia, że czuję się słabo, mam bóle głowy. Nie jestem w stanie wytrzymać diety i ograniczać jedzenia - organizm strasznie na to reaguje, zdarzają mi się wtedy zasłabnięcia itp., to stały punkt programu. Byłam u lekarza i jedyne co dostałam, to skierowanie do endokrynologa - jednakże dostać się do lekarza to rzecz niemalże niewykonalna. Wiem, że mogę wyglądać lepiej i proszę mnie nie przekonywać, że moja obecna waga jest prawidłowa, bo ja to wiem. Jednakże schodząc do wagi np. 48 kg w dalszym ciągu byłaby to waga prawidłowa, ale byłaby też spora różnica w wyglądzie. Także proszę o chociaż jakieś minimalne rady, co mogłabym zrobić w swoim przypadku.
18 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku ograniczenie kalorii nie jest jak sama wiesz rozwiązaniem. Powinnaś nabrać prawidłowych nawyków żywieniowych bez ograniczania energii. Przeczytaj artykuły poświęcone zdrowemu odżywianiu i postaraj je wykorzystać do zmiany nawyków http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Zwiększ także aktywność fizyczną, ponieważ bez niej szanse na utratę zbędnych kilogramów są niewielkie. Zacznij chodzić na basen, aqua aerobik, jeździć na rowerze, rolkach czy biegać. Ćwicz także w domu, polecam ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam