Jak zgubić wagę przy pracy kierowcy?

witam mam 28 lat siedzący tryb pracy kierowca..mam 165 wzr i 92 kg wagi wszystko nogi ręce oki wszystko idzie w brzuch jak zgubić kg ? co najlepiej jesci nie mam czasu na ćwiczenie niestety z góry dziękuje i pozdrawiam

Mgr Marta Adamek Dietetyk, Poznań

Witam,

nie podał Pan, niestety, kompletnych informacji- w jak dalekie trasy Pan jeździ, czy ma Pan w wyposażeniu lodówkę/ palnik.
Jeśli ma Pan możliwość, sugeruję przygotowywanie posiłków w pojemniczkach, do odgrzania lub bezpośredniej konsumpcji. Dobrze sprawdzą się koktajle, które będzie mógł Pan popijać w czasie jazdy, na bazie warzyw lub owoców, płatków owsianych oraz mleka lub jogurtu naturalnego.
Proszę dbać o to, by posiłki spożywać, w miarę możliwości, regularnie. Jeśli stołuje się Pan w przydrożnych barach, zachęcam do zapoznania się wcześniej z mapą lokali gastronomicznych w obrębie Pańskiej trasy tak, by wybierać zdrowe produkty. Zachęcam włączyć do menu brązowy ryż, kasze, chude mięso drobiowe oraz ryby. Proszę unikać natomiast dań podawanych z zawiesistymi sosami oraz dań smażonych, zwłaszcza w głębokim tłuszczu.
Proszę pamiętać także o nawadnianiu organizmu. Dobrze byłoby, gdyby wypijał Pan co najmniej 1,5 l płynów (najlepiej wody mineralnej) w ciągu dnia.
Jeśli nie ma Pan czasu na regularne ćwiczenia, zachęcam do gimnastyki w ramach przerwy w jeździe- poprawi Pan w ten sposób krążenie krwi oraz rozrusza stawy.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Marta Adamek
Mój Dietetyk