Jak zinterpretować swój wynik biopsji tarczycy?

Proszę o interpretacje wyniku biopsji tarczycy: 1) materiał diagnostyczny,zawiera grupy pobudzonych tyreocytów, strzępki tkankowe z naciekiem limfocytarnym, liczne komórki układu chłonnego w pleomorficznym składzie, obraz cyt.zmiany łagodnej z cechami aktywnego zapalenia-wg NCI-Bethesda-grupaII 2) materiał diagnostyczny,zawiera strzępki utkania pęcherzykowego,drobne normotypowe tyreocyty w grupach,rozproszone małe limfocyty,makrofagi. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej z cechami zapalenia-wg NCI-Bethesda-grupa II

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na zapalenie tarczycy, konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia. Z wynikiem powinna się Pani zgłosić do lekarza zlecającego badanie. Pozdrawiam!